Ndërlidhjet

UASHINGTON – NJU JORK


US Airëays, një nga kompanitë më të mëdha të
fluturimit në Shtetet e Bashkuara, ka aplikuar për
mbrojtje kundër falimentimit.
US Airëays ka vuajtur shumë si rezultat i rënieve në
industrinë e aviacionit pas sulmeve teroriste të 11
shtatorit në Nju Jork dhe në Uashington.
Kjo kompani fluturimi ka humbur më shumë se 2 milionë
dollarë.
XS
SM
MD
LG