Ndërlidhjet

BEOGRAD


Udhëheqësi i Këshillit Kombëtar të serbëve në Mitrovicë Millan Ivanoviq, tha se nuk ka ndërmend të dorëzohet, por shfaqi gatishmërinë për bisedime me garanca të UNMIK-ut dhe autoriteteve të Beogradit.
“Nuk më bie ndërmend të dorëzohem. Garancat nga UNMIK-u dhe autoritetet e Begradit janë vetëm për bisedime, e jo për dorëzimin tim”, ka thënë Ivanoviq.
XS
SM
MD
LG