Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në zyrën e OSBE-së në Prishtinë sot tërhiqet shorti për zgjedhjet lokale të caktuara për 26 tetor.
Shorti do të përcaktojë radhitjen e partive politike në fletëvotimet, në 30 komunat e Kosovës, kurse në tërheqjen do të marrin pjesë përfaqësuesit e tërë partive politike, si dhe shefi i OSBE-së në Kosovë.
XS
SM
MD
LG