Ndërlidhjet

SEUL


Janë shtyrë bisedimet midis Koresë së Jugut dhe asaj të Veriut që duhej të fillojnë sot.
Bisedimet duhej të fokusoheshin në uljen e tensioneve midis dy vendeve dhe ri-unifikimin e familjeve të ndara.
Dy Koretë teknikisht ende janë në gjendje lufte, pas përfundimit të luftës së viteve 1050-53 me një marrëveshje paqësore.
XS
SM
MD
LG