Ndërlidhjet

PRAGË


Shërbimet mjekësore të Rusisë e kanë mbyllur një pjesë të bregdetit në Detin e Zi, nga frika për përhapjen e sëmundjeve shkaku i vërshimeve të fundit.
Raportohet se javën e kaluar rreth 60 vetë e humbën jetën, kurse dhjetra të tjerë ende konsiderohen të zhdukur.
Të reshurat e mëdha vazhduan edhe në Gjermani, ku shtetet federale të Bavarisë dhe Baden-Wyrtenberg kanë shpallur gjendje emergjente.
Austria dhe Çekia gjithashtu përballen me të reshura dhe vërshime të vazhdueshme.
Ndërkohë në Kinë nga rrëshqitja e madhe e dheut raportohet të kenë humbur jetën rreth 100 njerëz.
XS
SM
MD
LG