Ndërlidhjet

PRISHTINË


Forcat e KFOR-it i kanë bastisur të gjitha shtëpitë në lagjen e Lushtakëve në Prekaz të Kosovës, dhe në këtë kuadër edhe shtëpitë e shumicës së funksionarëve të lartë të Trupave Mbrojtëse të Kosovës.
Në komunikatën e nënshkruar nga koloneli Shemsi Syla, thuhet se pjesëtarët e KFOR-it kanë sekuestruar fotografi dhe video-incizime nga koha e luftës në Kosovë.
KFOR-i sot gjithashtu njoftoi se ka arrestuar edhe tre pjesëtarë të dyshuar të grupeve ekstremiste në Kosovë.
XS
SM
MD
LG