Ndërlidhjet

BUJANOVC


Kandidatët e Partisë për Veprim Demokratik për kryetarë të komunës në Preshevë dhe Bujanovc, Riza Halimi dhe Nagip Arifi kanë fituar shumicën e votave në zgjedhjet e djeshme lokale.
Shefi i misionit të OSBE-së në Beograd, ambasadori Marc Davidson tha se zgjedhjet e përsëritura për pushtetin lokal në Bujanovc dhe Preshevë janë zhvilluar në pajtim me standardet ndërkombëtare.
Rezultatet i konfirmoi edhe Qendra për Zgjedhje të Lira dhe Demokraci, me seli në Beograd.
XS
SM
MD
LG