Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i mbrojtjes njoftoi se një ushtar i Shteteve të Bashkuara e ka humbur jetën nga plagët e marra gjatë një operacioni të kërkimit të talibanëve.
Togeri Christopher Speer u plagos në 27 korrik, kur 50 ushtarët amerikanë dhe milicia afgane përpiqeshin të grumbullojnë të dhëna për operacionet e talibanëve dhe të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG