Ndërlidhjet

SARAJEVË


Ambasada e Shteteve të Bashkuara bëri të ditur se qeveria amerikane do të dhurojë 1 milion dollarë për ndërtimin e një qendre memoriale dhe varrezat e myslimanëve të vrarë në Srebrenicë.
Mbi 7.000 meshkuj myslimanë të Bosnjes u masakruan në vitin 1995 nga forcat serbe, kurse deri tani janë gjetur vetëm 5.000 kufoma.
XS
SM
MD
LG