Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Grupi militant Xhihadi Islamik ka hedhur poshtë thirrjen e palestinezëve të moderuar që t,i jepet fund sulmeve brenda Izraelit, duke thënë se do të vazhdojë “rezistencën ndaj okupimit”.
Edhe grupi militant Hamas ka hedhur poshtë propozimin e diskutuar dje nga liderët palestinezë që të shpallin një manifest për t,i dhënë fund sulmeve në truallin izraelit.
Por, zyrtarët palestinezë dhe izraelitë pritet të vazhdojnë kontaktet për të shqyrtuar çështjet politike, humanitare dhe të sigurisë.
XS
SM
MD
LG