Ndërlidhjet

SEUL


Korea Jugore thotë se bisedimet e fundit me Korenë Veriore kanë qenë të frytëshme dhe se të dy vendet i janë afruar një marrëveshje për disa çështje, për të cilat nuk u dhanë hollësi.
Korea Jugore ka propozuar edhe bisedime për uljen e tensionimeve ushtarake midis dy fqinjëve.
XS
SM
MD
LG