Ndërlidhjet

PRAGË


Nga moti me shira të fortë dhe vërshime anemabanë Evropës raportohen të vdekur 87 njerës, duke përfshirë 58 në Rusi.
Qytetarët e Republikës Çeke janë mobilizuar që tu bëjnë ball vërshimeve më të mëdha të shekullit, ndërkohë që tetë persona kanë vdekur dhe dy konsiderohen të zhdukur.
Disa penda shpërthyen në Austri, duke vërshuar fshatra dhe lënë pas katër viktima.
Dy të vdekur dhe nëntë të zhdukur raportohen në landin gjerman të Saksonisë, kurse pjesë të Bavarisë janë në gjendje të jashtëzakonëshme.
Rrufetë e dendura në Rumani kanë marrë tre viktima.
XS
SM
MD
LG