Ndërlidhjet

SHKUP


Bashkimi Evropian ka përshëndetur stabilitetin në Maqedoni, në përvjetorin e Marrëveshjes paqësore të Ohrit, që u arrit me ndërmjetësimin e Perëndimit dhe që i dha fund konfliktit.
Përfaqësuesi i politikës së Jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana thotë në një komunikatë se “që kur paralamenti miratoi parimet fundamentale të Marrëveshjes së Ohrit, gadi çdo muaj ka parë zhvillime që sjellin më shumë paqë, stabilitet dhe rehabilitim,që njëherit sjellin vendin më afër proceseve integruese Evropiane”.
XS
SM
MD
LG