Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colion Powell paralajmëroi bisedime të mëtejshme midis Shteteve të Bashkuara dhe liderëve të grupeve opozitare që nuk pajtohen me regjimin e presidentit të Irakut, Saddam Hussein.
Duke folur për bisedimet e javës së kaluar midis zyrtarëve amerikanë dhe liderëve të grupeve opozitare irakiane , Powell tha:”Ato ishin vetëm një në vargun e takimeve që ne do të kemi për të peshuar efektivitetin e elementeve opozitare, të vlerësohet se si çdonjëri prej tyre ndërvepron me të tjerët dhe të shihet se çfarë mundësishë egzistojnë nëse ndodh ndryshim regjimi në Irak”.
XS
SM
MD
LG