Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria e Shteteve të Bashkuara ka përshëndetur progresin politik në Maqedoni një vit pas nënshkrimit të Marrëveshjes paqësore të Ohrit që i dha fund konfliktit atje.
Zëdhënësi i Stejtdepartmentit, Philip Reeker ka thënë se liderët politik të Maqedonisë dhe qytetarët kanë marrë vendime kurajuese për reduktimin e tensioneve, ndërtimin e urave midis komuniteteve etnike dhe forcimin e rregullativës ligjore për avancimin e shoqërisë civile.
XS
SM
MD
LG