Ndërlidhjet

KABUL


Ministri afgan i Mbrojtjes, Mohammad Fahim u ka bërë thirrje qytetarëve që ti dorëzojnë armët e tyre armatës se re kombëtare, duke thënë se armët dhe milicitë private tash janë të tejkaluara.
Ministri tha se afganët që dikur luftonin si Muxhahidinë, apo luftëtar të shejtë, kundër okupimit Sovjetik tash janë të gatshëm që të krijojnë shoqëri stabile dhe të sigurtë.
XS
SM
MD
LG