Ndërlidhjet

PRAGË


Zyrtarët e Çekisë njoftuan se ujrat vërshuese në Pragë arritën kulmin dhe shpejtë do të fillojnë të ulen, por pjesë tjera të Evropës përgatiten për keqësimin e krizës.
Sllovakia shpalli gjendjen e jashtëzakonëshme në kryeqytetin Bratisllavë, ku ujrat e Danubit po rriten shpejtë.
Danubi kërcënon të vërshojë pjesë të Jugosllavisë kur valla e ujrave pritet të arrijë nga fundi i javës.
Kancelari gjerman,Gerhard Schroeder kur vizitoi landin e Saksonisë të goditur më rëndë nga vërshimet tha se “kjo është katastrofë”.
XS
SM
MD
LG