Ndërlidhjet

PRISHTINË/SHKUP


Zëdhënësi i KFOR-it, Drew Anderson ka deklaruar se “nuk mundet ti konfirmojë njoftimet se në mesin e personave të arrestuar nën dyshimin se janë ekstremistë të armatosur, gjendet edhe Nevzat Halili, politikan shqiptar nga Maqedonia”.
Në Shkup, zyrtarët e Maqedonisë deklaruan se Nevzat Halili është arrestuar nga UNMIK-u dhe paqëruajtësit e KFOR-it.
XS
SM
MD
LG