Ndërlidhjet

SARAJEVË


Paqëruajtësit e SFOR-it kanë ndërmarrë operacion të gjërë në jug-lindje të Bosnjës për të hetuar rrjetin e ithatrëve që mbrojnë dhe strehojnë Radovan Karaxhiqin, të dyshuarin më të kërkuar për krime lufte të atij vendi.
Zëdhënësi Scott Lundi tha se qëllimi i operacionit nuk është kapja e Radovan Karaxhiqit, por mbledhja e informatave për rrjetin strehues, por sidoqoftë trupat do te arrestojnë ate nëse jepet rasti.
XS
SM
MD
LG