Ndërlidhjet

DEÇAN


Paqëruajtësit e NATO-s kanë përdorur gazin lotësjellës për të shpërnadarë një masë shqiptarësh që protestonin kundër arrestimeve të fundit të disa pjestarëve të UÇK-së së dikurshme.
“Protestat kanë qenë të planifikuara dhe autorizuara, por pjesmarrsit kishin blokuar magjistralen Deçan- Gjakovë, që u ishte thënë të mos e blokonin”, thanë zyrtarët e UNMIK-ut.
Protestat përfunduan me ndalimin e disa pjesëmarrësve.
XS
SM
MD
LG