Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komanda Qendrore e Shteteve të Bashkuara njofton se avionë të koalicionit amerikano-britanik që patrollojnë jugun e Irakut kanë bombarduar dy lokacione irakiane të mbrojtjes kundër ajrore.
Sulmi ka ndodhur dje dhe ka qenë përgjigje ndaj dy aksioneve irakiane që kanë kërcënuar aeroplanët e koalicionit duke patrolluar zonën jugore të fluturimeve të ndaluara, thuhet në komunikatë.
XS
SM
MD
LG