Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano u ka bërë thirrje partive shqiptare në Maqedoni që të formojnë koalicion për zgjedhjet e ardhëdhme parlamentare të 15 shtatorit, duke theksuar se ato duhet të punojnë bashkërisht që të mos humbet asnjë votë e vetme.
Fatos Nano tha gjithashtu se i ka bërë thirrje liderit të UÇK-së së dikurëshme në Maqedoni, Ali Ahmetit që të punojë ngushtë me partitë politike shqiptare dhe ato të moderuara maqedonase për të sjellë paqë dhe stabilitet në vend.
XS
SM
MD
LG