Ndërlidhjet

BOGOTA


Së paku 15 njerës janë vrarë në veri të Kolumbisë gjatë luftimeve të fundit midis kryengritësve marksistë dhe paramilitarëve nga e djathta ekstreme.
Presidenti i Kolumbisë, Alvaro Urbie ka shpallur gjendjen e shtet-rrethimit në përgjigje të dhunës në rritje midis dy grupacioneve që kanë bërë edhe masakra ndaj civilëve duke dyshuar se mbështesin palën tjetër.
XS
SM
MD
LG