Ndërlidhjet

SARAJEVË


Trupat e udhëhequr nga NATO përfunduan operacionin dy-ditësh në Bosnjë që kishte qëllim mbledhjen e informatave për vend-strehimin e të akuzuarit për krime lufte , Radovan Karaxhiq.
Trupat franceze dhe gjermane pran SFOR-it u tërhoqën nga Çelebiqi, por paqëruajtësit amerikanë mbeten në ate rajon afër kufirit të Bosnjës me Malin e Zi.
Zëdhënsit e forcës thanë se gjatë operacionit u siguruan informata të reja lidhur me rrjetin e mbështetësve që besohet se e ndihmojnë Karaxhiqin që ti shpëtojë arrestimit.
XS
SM
MD
LG