Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mbi 600 familjarë të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit kanë ngritur akt-padi në Shtetet e Bashkuara kundër zyrtarëve dhe institucioneve të Arabisë Saudite, duke i akuzuar për finansim të rrjetit terrorist al Kaida dhe kërkojnë dëmshpërblim prej 1000 miliardë dollarë.
Qeveria e Arabisë Saudite ka mohuar çfardo lidhje me terroristët e al Kaidës.
XS
SM
MD
LG