Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman, Gerhard Schroeder i ka ftuar liderët e vendeve nga Evropa Qendrore të goditura nga vërshimet që të marrin pjesë në një samit në Berlin gjatë ditëve që vijnë.
Liderët e Austrisë, Sllovakisë dhe Çekisë pritet të marrin pjesë, bashkë me presidentin e Komisionit Evropian, Romano Prodi, kurse ata të Polonisë dhe Hungarisë akoma nuk konfirmuan pjesëmarrjen.
XS
SM
MD
LG