Ndërlidhjet

PEKIN


Numri i viktimave në Kinë nga vërshimet e fundit dhe rrëshqitjet e dheut ka arritur në afro 1000 njerës, raportojnë mediat nga Pekini. Rreth 38 milion banorë janë prekur nga moti i ligë, kurse dëmet vlerësohen mbi 2 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG