Ndërlidhjet

MITROVICË


Serbët e veriut të Mitrovicës protestuan edhe sot për shkak të tentativës së paradokoshëshme të autoriteteve ndërkombëtare për arrestimin e Millan Ivanoviqit.
Momir Kasaloviq, një lider i atjeshëm, ka thënë se do të kërkohet drejtësia në Beograd, po të mos japin rezultat protestat dhe po të mos tërhiqet akuza ndaj Ivanoviqit.
XS
SM
MD
LG