Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit, Mohammad Khatami ka takuar në Teheran, peshkopin katolik amerikan, Robert Sheran që të diskutojnë pasojat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit.
Khatami ka bërë thirrje për koalicion për paqën dhe dialog midis civilizimeve.
Sheran shoqëron një delegacion të Kombeve të Bashkuara që ndodhet për vizitë në Iran me qëllim të uljes së tensioneve midis Perëndimit dhe vendeve Islame.
XS
SM
MD
LG