Ndërlidhjet

SOFJE


Autoritetet e Bullgarisë kanë ekstraduar në Holandë shtetasin jugosllav, Sreten Josiq, 11 vjetë i kërkuar nga Interpolli, për kryerjen e supozuar të 23 vrasjeve të porositura.
Josiq kërkohej nga Holanda, Gjermania, Jugosllavia, Austria, Hungaria dhe Suedia me akuzë për vrasje, falsifikime dhe kontrabandë me drogë.
Ai u arrestua gjatë qershorit në Sofje, pasi kishte arritur të arratiset nga burgu i Holandës në vitin 1993.
XS
SM
MD
LG