Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia edhe për një kohë të gjatë do të mbajë arsenalin e
raketave bërthamore, tha ministri rus i mbrojtjes
Sergei Ivanov.
Ai tha se raketat RS-20 të Rusisë janë “ zemra e
fuqisë luftarake” të forcave strategjike dhe mund “ta
tejkalojnë sistemin më modern raketor të mbrojtjes”.
XS
SM
MD
LG