Ndërlidhjet

KRAKOV


Papa Gjon Pali i Dytë e ka vazhduar sot ditën e dytë të vizitës në Poloni. I përshëndetur nga mijëra besimtarë, Papa e vizitoi qytetin Krakov, ku ka jetuar gjatë okupimit nazist dhe regjimit komunist, para se të zgjedhej në krye të Vatikanit në vitin 1978.
XS
SM
MD
LG