Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat e sigurisë izraelite kanë arrestuar 16 palestinezë, 8 në Brezin e gazës dhe po aqë në Bregun Perëndimor, “të dyshuar për terrorizëm”, siç thanë zyrtarët e armatës.
Njëherit raportohet se ministri izraelit i Mbrojtjes, Binyamin Ben-Elizer planifikon të takojë pas dite zyrtarët e lartë palestrinezë të sigurisë.
XS
SM
MD
LG