Ndërlidhjet

SRINAGAR


Trupat e Indisë kanë vrarë mbrëmë 7 militantë pran kufirit faktik të Indisë me Pakistanin në Kashmir, kur tentonin të infiltroheshin në zonën indase të shtetit diskutabil.
Zëdhënësi i policisë ka thënë se ata janë vrarë gjatë konfrontimit përgjatë Linjës së kontrollit, vijës së armëpushimit që ndanë armatat e dy fqinjëve, Indisë dhe Pakistanit.
XS
SM
MD
LG