Ndërlidhjet

TEHERAN


Një nga aleatët kyç të Shteteve të Bashkuara në Gjirin Persik, Bahreini, iu bashkua Iranit në kundërshtimin e aksionit ushtarak amerikan kundër Irakut.
Në një deklaratë të përbashkët të liderëve të Bahreinit dhe Iranit thuhet se dy vendet deklarojnë “kundërshtimin e tyre të vendosur ndaj çfarëdo aksioni unilateral ushtarak kundër Irakut” dhe bëjnë thirrje për respektimin e integritetit të tij territorial.
XS
SM
MD
LG