Ndërlidhjet

TEL-AVIV


Ministri izraelit i Mbrojtjes , Binyamin Ben Elizer dhe ministri i Brendëshmëm palestinez, Abdel Razak al-Yahya u takuan në Tel Aviv që të diskutojnë planet për tërheqien e trupave izraelite nga Brezi i Gazës në pozicionet e para shpërthimit të kryengrytjes vijuese në vitin 2000.
Forcat izraelite arrestuan njëherit 16 palestinezë në territoret palestineze të dyshuar për “terrorizëm”, siç thonë zyrtarët e armatës.
Gjykata supreme izraelite sot ndaloi shfrytëzimin e civilëve palestinezë si mburojë gjatë operacioneve ushtarake.
XS
SM
MD
LG