Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai ka urdhëruar lirimin gradual të robërve të luftës, shumica e tyre shtetas pakistanez, që mbaheshin në burg që nga dëbimi i regjimit taliban dhe luftëtarëve të al Kaidës.
Drejtori i sigurisë kombëtare, që konfirmoi vendimin, nuk përmendi se sa do të lirohen kësaj radhe, por tha se ndërmjet 2000 e 4000 të burgosur al kaidas apo taliban akoma ndodhen në burg.
XS
SM
MD
LG