Ndërlidhjet

SEUL


Një anije peshkuese me 21 azil kërkues nga Korea Veriore, 11 të moshuar e 10 fëmijë, arriti në ujrat e Koresë Jugore, njoftoi policia detare e atij vendi.
Qindra veri-koreanë kohëve të fundit kanë ikur në jug të gadishullit të ndarë që ti shmangen urisë dhe represionit në vendin e tyre të izoluar.
XS
SM
MD
LG