Ndërlidhjet

SOFJE


Policia bullgare njofton se gjatë fushatës anti-drog të kësaj jave ka ndaluar 502 trafikantë të dyshuar të drogës për ti marrë në pyetje.
Ministria e Brendëshme thotë se policia ka bastisur 797 qendra të shpërndarjes së drogës, përfshirë klubet e natës dhe shtëpitë e trafikantëve të dyshuar anembanë vendit.
Lufta e bandave që kishte shpërthyer javën e kaluar në Sofje nxiti autoritetet që të ndërmarrin fushatën e kësaj jave.
XS
SM
MD
LG