Ndërlidhjet

NJU JORK


Rrjetio televiziv CNN ka transmetuar video-incizime të gjetura në Afganistan, në të cilat shihen stërvitjet terroriste të Al Kaidës për prodhimin e bombave, dhe eksperimente me helme luftarake të bëra mbi kafshë.
CNN njoftoi se janë gjetur 250 shirita të këtillë, dhe shumica e tyre janë incizuar para sulmeve terroriste të 11 shtatorit.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Scott Stanzel mbrëmë refuzoi t’i komentojë materialet e transmetuara.
XS
SM
MD
LG