Ndërlidhjet

JERUSALEM


Grupet militante palestineze e kanë hedhur poshtë marrëveshjen midis Autoritetit Palestinez dhe Izraelit, që bën thirrje për tërheqjen e pjesërishme të Izraelit nga disa territore të okupuara palestineze.
Hamasi, Xhihadi islamik dhe Fronti Popullor për Çlirimin e Palestinës thanë se marrëveshja paraqet përpjekje për të heshtur rezistencën ndaj okupimit, dhe se ato do të vazhdojnë sulmet kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG