Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka bërë publike se këtë javë do të fillojnë fluturimet e para direkte midis Moskës dhe Tajpeit.
Në deklaratën e ministrisë së jashtme thuhet se Rusia vazhdon ti përmbahet “parimit të një Kine”, ndërsa vendosja e lidhjeve ajrore konsiderohet të jetë, siç thuhet, “pjesë e përpjekjeve për zgjërimin e bashkëpunimit ekonomik dhe kulturor me Tajvanin”.
XS
SM
MD
LG