Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri palestinez i informatave Abdel Razaq al-Yahya dhe ministri izraelit i mbrojtjes Binyamin Ben-Elizeer thanë se do të bëjnë çmos për të zbatuar marrëveshjen për tërheqjen e pjesërishme.
Marrëveshja e obligon Izraelin të tërheqë trupat e veta nga Rripi i Gazës dhe Betlehemi.
Por, forcat izraelite dhe pelstinezët sot u përleshën në Nablus dhe Xhenin.
Ndërkohë, grupet militante palestineze Hamas, Xhihad dhe Fronti Popullor për Çlirimin e Palestinës, e kanë hedhur poshtë marrëveshjen, duke thënë se do të vazhdojnë sulmet kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG