Ndërlidhjet

RIGË


Kryeministri i Danimarkës Anders Fogh Rasmussen tha ka gjasa që se Estonia, Letonia dhe Lituania, gjatë vitit të pranojnë ftesën për hyrje në NATO.
Në takimin e kryeministrave të vendeve baltike dhe nordike, Rasmussen tha se zgjërimi i Bashkimit Evropian do të bëhet këtë vit, ashtu siç është planifikuar.
XS
SM
MD
LG