Ndërlidhjet

PEKIN


Komisionarja e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut, Mary Robinson, ditën e fiundit të vizitës së saj në Kinë tha se “veçanërisht e brengos trajtimi që nga Pekini u bëhet tibetanëve dhe myslimanëve ujgurë etnik në Ksinjan”. Ajo tha se “për shkaqe të të drejtave njerëzore Kinës i nevojiten reforma politike”.
XS
SM
MD
LG