Ndërlidhjet

HONG KONG


Vetëm disa javë para sulmeve terroriste me bomba kundër ambasadave të Shteteve të Bashkuara në Keni dhe në Tanzani, Osama bin Ladeni ka tërhequr vërejtjen se “misioni do të rezultoj me vrasjen e amerikanëve” – ka raportuar sot rrjeti televiziv CNN. Ishte ky raporti i dytë i CNNit nga video-kasetat e gjetura në një arkiv të al-Qaidës në Afganistan.
XS
SM
MD
LG