Ndërlidhjet

TIRANË


Afro 4 mijë e 200 udhëtarë dhe mbi 350 automjete kaluan sot nga Shqipëria në greqi në vend-kalimin kufitar Kakavijë. Në këtë mënyrë u përgjysmua rreshti i gjatë mbi 6 kilometra i makinave që aty po prisnin gjatë tri ditëve të fundit. Gjendja në vend-kalimin tjetër kufitar me Greqinë, në Kapshticë të Korçës, gjendja mbetet edhe mëtutje e rëndë, informuan mediat lokale në Tiranë.
XS
SM
MD
LG