Ndërlidhjet

BEOGRAD


Për të dytën herë, ish presidenti jugosllav, Sllobodan Millosheviq po e feston ditëlindjen e tij në burgun e Tribunalit në Hagë. Mediat e Beogradit kanë informuar se e shoqja Mira Markoviq ka kërkuar ta vizitoj Sllobodan Millosheviqin në Hagë për ta shënuar ditëlindjen e 61. Për më tepër se një vit, ish presidenti jugosllav ndodhet në burgun e Hagës, i akuzuar për krime lufte, për krime kundër njerëzimit, për gjenocid…në Kosovë, në Bosnjë dhe në Kroaci.
XS
SM
MD
LG