Ndërlidhjet

TIRANË


Mbi 4 mijë udhëtarë dhe mbi 350 automjete sot kaluan nga Shqipëria në Greqi në vendkalimin kufitar Kakavijë. Me këtë u përgjysmua kolona e gjatë mbi 6 kilometra e makinave, që aty prisnin gjatë tri ditëve të fundit.
Në vendkalimin tjetër kufitar me Greqinë, në Kapshticë të Korçës, gjendja mbetet edhe mëtutje e rëndë.
XS
SM
MD
LG