Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, do të takohet gjatë ditës me këshilltarët më të lartë të sigurisë në pronën e tij në Teksas, kurse në krye të agjendës së diskutimeve, siç u pralajmërua, do të jenë nevojat e ardhëshme të Pentagonit për shpenzime si dhe mbrojtja raketore.
Pasi në takim nuk do të jetë gjenerali Tommy Franks, komandant i forcave amerikane në Gjirin Persik, dhe sekretari i shtetit Colin Powell, kjo sipas Shtëpisë së Bardhë do të thotë se ndonjë diskutim për opsionin ushtarak kundër Irakut, nuk është në agjendë.
XS
SM
MD
LG